Znaleziony temat: co zrobić gdy komornik nie ściąga alimentów

Kiedy komornik nie ściąga alimentów, może to być bardzo frustrujące i stresujące. Może to być szczególnie trudne do zaakceptowania, jeśli jesteś osobą, która jest zależna od alimentów, aby utrzymać siebie lub swoją rodzinę. Na szczęście istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmusić komornika do ściągnięcia alimentów.

Po pierwsze, skontaktuj się z komornikiem. Zapytaj, dlaczego nie ściąga alimentów. Może to być spowodowane tym, że dłużnik nie ma środków, aby je zapłacić, lub może to być spowodowane problemami z dostępem do informacji. Jeśli komornik nie może odnaleźć dłużnika, możesz mu pomóc w ustaleniu kontaktu.

Po drugie, skontaktuj się z sądem. Jeśli komornik nie jest w stanie ściągnąć alimentów, sąd może podjąć działania, aby to zrobić. Może to być w postaci wyroku sądowego lub nakazu zapłaty. Sąd może również nakazać dłużnikowi przesłanie alimentów bezpośrednio

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: co zrobić gdy komornik nie ściąga alimentów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Ewolucja wymiany walut w erze cyfrowej

Ewolucja wymiany walut w erze cyfrowej

W ciągu ostatniej dekady, rynek wymiany walut przeszedł ogromną metamorfozę dzięki innowacyjnym technologiom. Od zwykłych kantorów ulicznych, po kantory internetowe, proces wymiany walut nigdy nie

Czy nie płacenie alimentów jest przestępstwem?

Czy nie płacenie alimentów jest przestępstwem?

W Polsce zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niealimentacja jest traktowana jako przestępstwo. W artykule tym przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, analizując kiedy można mówić o

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.