Znaleziony temat: dlaczego ocena kurtza nie wydaje się marlowowi jednoznaczna

Dlaczego ocena Kurtza nie wydaje się Marlowowi jednoznaczna? To pytanie zadaje sobie wielu czytelników Josepha Conrada „Jądra ciemności”. Postać Kurtza, w którego wciela się Marlow, jest wielowymiarowa i trudna do zdefiniowania. W dzisiejszym artykule postaramy się przyjrzeć bliżej temu, dlaczego Marlow nie może jednoznacznie ocenić postaci Kurtza.

Kurtz jest postacią skomplikowaną i wielowymiarową. Jego postać składa się z wielu złożonych cech charakteru, które czynią go zarówno atrakcyjnym, jak i odpychającym. Jest inteligentny, odważny, zdolny i zaradny. Ma też w sobie coś z szaleńca, a jego zachowanie jest czasami nieprzewidywalne. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest on postacią trudną do zdefiniowania.

Marlow jest w stanie dostrzec wszystkie te cechy, ale nie jest w stanie jednoznacznie ocenić postaci Kurtza. Jest ona zarówno godna podziwu, jak i odpychająca. Marlow jest zachwycony inteligencją, odwagą i zaradnością Kurtza, ale jednocześnie przerażony jego szaleństw

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: dlaczego ocena kurtza nie wydaje się marlowowi jednoznaczna

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Ewolucja wymiany walut w erze cyfrowej

Ewolucja wymiany walut w erze cyfrowej

W ciągu ostatniej dekady, rynek wymiany walut przeszedł ogromną metamorfozę dzięki innowacyjnym technologiom. Od zwykłych kantorów ulicznych, po kantory internetowe, proces wymiany walut nigdy nie

Czy nie płacenie alimentów jest przestępstwem?

Czy nie płacenie alimentów jest przestępstwem?

W Polsce zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niealimentacja jest traktowana jako przestępstwo. W artykule tym przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, analizując kiedy można mówić o

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.