Znaleziony temat: egzamin ósmoklasisty kto zwolniony

Egzamin ósmoklasisty – kto jest zwolniony?

Egzamin ósmoklasisty to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu każdego ucznia. Ten egzamin jest wymagany w wielu krajach i decyduje o dalszym losie ucznia. Zgodnie z polskim prawem, wszyscy uczniowie klas ósmych są zobowiązani do zdania tego egzaminu. Jednak nie wszyscy uczniowie są zobowiązani do przystąpienia do egzaminu.

W Polsce istnieje kilka sytuacji, w których uczeń może być zwolniony z przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty. Przede wszystkim, jeśli uczeń ma orzeczenie o niepełnosprawności, może on być zwolniony z tego egzaminu. Uczniowie, którzy ukończyli szkołę podstawową w wieku powyżej 16 lat, również mogą zostać zwolnieni z egzaminu.

Dodatkowo, uczniowie, którzy są wychowankami szkół specjalnych, mogą być zwolnieni z przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty. Osoby te są zobowiązane do przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: egzamin ósmoklasisty kto zwolniony

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Masaż Kobido, czyli stary sposób na piękno

Masaż Kobido, czyli stary sposób na piękno

Wszelkie rodzaju terapie zabiegowe już od dłuższego czasu na stałe wpisują się do katalogu najczęściej wybieranych usług, zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety. Chęć

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.