Znaleziony temat: egzamin radcowski kto może przystąpić

Egzamin radcowski jest ważnym krokiem w karierze każdego prawnika. Aby móc go zdać, należy spełnić szereg wymogów. Przede wszystkim, aby przystąpić do egzaminu radcowskiego, należy posiadać tytuł magistra prawa lub inny tytuł równoważny uznany przez Ministra Sprawiedliwości. Ponadto, kandydat musi mieć ukończone 24-miesięczne praktyki zawodowe w zakresie prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, rodzinnego, gospodarczego lub pracy.

Kandydat na egzamin radcowski powinien również złożyć wniosek do Ministerstwa Sprawiedliwości, w którym będzie udowadniać, że spełnia wszystkie wymagania. Do wniosku należy dołączyć kserokopię dyplomu ukończenia studiów prawniczych, kserokopię zaświadczenia o odbyciu praktyk zawodowych oraz zaświadczenie o niekaralności.

Aby zdać egzamin radcowski, kandydat musi przystąpić do trzech części egzaminu: pisemnego, ustnego i praktycznego. Pierwsza część składa się z dwóch części, w których kandydat powinien wykazać si

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: egzamin radcowski kto może przystąpić

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Masaż Kobido, czyli stary sposób na piękno

Masaż Kobido, czyli stary sposób na piękno

Wszelkie rodzaju terapie zabiegowe już od dłuższego czasu na stałe wpisują się do katalogu najczęściej wybieranych usług, zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety. Chęć

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.