Znaleziony temat: jak wyglada edukacja w niemczech

Edukacja w Niemczech jest uważana za jedną z najbardziej zaawansowanych na świecie. System edukacji jest bardzo złożony i obejmuje szkoły publiczne i prywatne, uniwersytety, szkoły wyższe, szkoły zawodowe i techniczne oraz szkoły językowe.

Szkoły publiczne i prywatne są dostępne dla wszystkich w Niemczech i są podzielone na trzy główne poziomy: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Szkoły podstawowe są obowiązkowe dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Po ukończeniu szkoły podstawowej, uczniowie mogą uczęszczać do gimnazjum lub szkoły średniej, w zależności od tego, jaki kierunek wybiorą.

Uniwersytety w Niemczech są zarówno publiczne, jak i prywatne. Aby uzyskać dostęp do uniwersytetów, uczniowie muszą zdać egzaminy wstępne, które są ustalane przez każdy uniwersytet z osobna. Uniwersytety są zazwyczaj bardzo elitarne i wymagają wysokich wyników w nauce.

Szkoły wyższe oferują kształcenie zawodowe i

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: jak wyglada edukacja w niemczech

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Masaż Kobido, czyli stary sposób na piękno

Masaż Kobido, czyli stary sposób na piękno

Wszelkie rodzaju terapie zabiegowe już od dłuższego czasu na stałe wpisują się do katalogu najczęściej wybieranych usług, zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety. Chęć

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.