Znaleziony temat: jak wygląda edukacja w usa

Edukacja w Stanach Zjednoczonych Ameryki jest jednym z najważniejszych elementów kultury. System edukacji w USA jest złożony i składa się z wielu różnych poziomów. Najniższy poziom edukacji to przedszkole, które jest bezpłatne i dostępne dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Następnie dzieci uczęszczają do szkoły podstawowej, która jest obowiązkowa dla wszystkich dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Po szkole podstawowej dzieci uczęszczają do szkoły średniej. Po ukończeniu szkoły średniej uczniowie mogą wybrać się na studia wyższe.

System edukacji w USA jest bardzo zróżnicowany. Istnieją publiczne i prywatne szkoły, a także szkoły wyższe. Większość szkół publicznych jest finansowana przez rząd federalny i stanowy. W szkołach publicznych istnieje zazwyczaj bardzo zróżnicowana populacja uczniów, a także wiele programów edukacyjnych. Prywatne szkoły są finansowane przez rodziców lub inne organizacje. Niektóre szkoły wyższe są również finansowane

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: jak wygląda edukacja w usa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Masaż Kobido, czyli stary sposób na piękno

Masaż Kobido, czyli stary sposób na piękno

Wszelkie rodzaju terapie zabiegowe już od dłuższego czasu na stałe wpisują się do katalogu najczęściej wybieranych usług, zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety. Chęć

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.