Znaleziony temat: kiedy komornik ściąga alimenty

Kiedy komornik ściąga alimenty? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy są zobowiązani do płacenia alimentów. Wszystko zależy od tego, jakie są okoliczności Twojej sytuacji i jakie są Twoje zobowiązania względem dzieci.

W pierwszej kolejności, jeśli jesteś zobowiązany do płacenia alimentów, ale nie wywiązujesz się z tego obowiązku, sąd może ustanowić komornika, który będzie ściągał alimenty od Ciebie. Komornik może wystąpić z wnioskiem o wszczęcie postępowania egzekucyjnego. W takim przypadku zostaniesz wezwany do zapłaty w wyznaczonym terminie. Jeśli nie zapłacisz alimentów w ustalonym terminie, komornik może zająć Twoje dochody lub majątek.

Innym sposobem, w jaki komornik może ściągać alimenty, jest wystąpienie do Ciebie o wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Jeśli zostaniesz wezwany do zapłaty alimentów, ale nie wywiążesz się z tego obowiązku, komornik może zająć Twoje dochody lub

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kiedy komornik ściąga alimenty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Ewolucja wymiany walut w erze cyfrowej

Ewolucja wymiany walut w erze cyfrowej

W ciągu ostatniej dekady, rynek wymiany walut przeszedł ogromną metamorfozę dzięki innowacyjnym technologiom. Od zwykłych kantorów ulicznych, po kantory internetowe, proces wymiany walut nigdy nie

Czy nie płacenie alimentów jest przestępstwem?

Czy nie płacenie alimentów jest przestępstwem?

W Polsce zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niealimentacja jest traktowana jako przestępstwo. W artykule tym przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, analizując kiedy można mówić o

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.