Znaleziony temat: kiedy uczeń jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty jest ważnym momentem dla uczniów, którzy kończą szkołę podstawową. Wynik tego egzaminu ma wpływ na dalszą edukację i może mieć wpływ na ostateczny wynik. Dlatego ważne jest, aby uczniowie dobrze się do niego przygotowali.

Jednak są sytuacje, w których uczeń może zostać zwolniony z egzaminu ósmoklasisty. Na przykład uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną, którzy mają znaczące trudności w nauce, mogą zostać zwolnieni z egzaminu. Osoby z niepełnosprawnościami innymi niż intelektualne, takimi jak niepełnosprawność ruchowa, też mogą być zwolnione z egzaminu.

Aby uczeń mógł zostać zwolniony z egzaminu ósmoklasisty, musi przedstawić dokumentację medyczną potwierdzającą jego niepełnosprawność. Dokumentację tę należy skierować do Kuratorium Oświaty w danym województwie, w którym uczeń się uczy. Kuratorium rozpatruje wnioski i decyduje, czy uczeń może zostać zwolnion

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kiedy uczeń jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Masaż Kobido, czyli stary sposób na piękno

Masaż Kobido, czyli stary sposób na piękno

Wszelkie rodzaju terapie zabiegowe już od dłuższego czasu na stałe wpisują się do katalogu najczęściej wybieranych usług, zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety. Chęć

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.