Znaleziony temat: kto organizuje egzamin na kartę rowerową

Karta rowerowa to ważny dokument, który uprawnia do korzystania z dróg rowerowych i korzystania z przywilejów przysługujących rowerzystom. Aby uzyskać kartę rowerową, należy zdać egzamin. Więc, kto organizuje egzamin na kartę rowerową?

Odpowiedź zależy od tego, w jakim kraju mieszkasz. W Polsce egzaminy na kartę rowerową organizuje Ministerstwo Infrastruktury. Wymagania dotyczące egzaminu są określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 26 marca 2019 r. w sprawie wymagań technicznych dla pojazdów rowerowych oraz warunków ich użytkowania.

Aby uzyskać kartę rowerową, należy zdać egzamin składający się z teorii i praktyki. Część teoretyczna składa się z pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego, bezpieczeństwa rowerzystów oraz techniki jazdy na rowerze. Część praktyczna obejmuje naukę jazdy na rowerze oraz jej zastosowanie w ruchu drogowym.

Egzaminy na kartę rowerową odbywają się w wyznaczonych ośrodkach szkoleniowych. Aby zapisać się na egzamin

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kto organizuje egzamin na kartę rowerową

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Ewolucja wymiany walut w erze cyfrowej

Ewolucja wymiany walut w erze cyfrowej

W ciągu ostatniej dekady, rynek wymiany walut przeszedł ogromną metamorfozę dzięki innowacyjnym technologiom. Od zwykłych kantorów ulicznych, po kantory internetowe, proces wymiany walut nigdy nie

Czy nie płacenie alimentów jest przestępstwem?

Czy nie płacenie alimentów jest przestępstwem?

W Polsce zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niealimentacja jest traktowana jako przestępstwo. W artykule tym przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, analizując kiedy można mówić o

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.