Znaleziony temat: kto wymyślił egzamin ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty to jedna z najbardziej znanych form sprawdzania wiedzy w naszym kraju. Większość uczniów w Polsce w wieku szkolnym zna go z autopsji, ponieważ jest to jeden z najważniejszych egzaminów, które muszą zdać, aby ukończyć szkołę podstawową. Ale kto wymyślił ten egzamin?

Egzamin ósmoklasisty został wprowadzony w Polsce w 1991 roku, wraz z wprowadzeniem reformy edukacji. Wcześniej w Polsce istniały inne formy sprawdzania wiedzy, takie jak egzaminy gimnazjalne, ale nie były one tak szeroko stosowane. Głównym celem egzaminu ósmoklasisty było zapewnienie równości szans edukacyjnych wszystkim dzieciom w Polsce.

Konkretnie, inicjatorem wprowadzenia egzaminu ósmoklasisty była ówczesna Minister Edukacji Narodowej, prof. Krystyna Łybacka. Była to jedna z głównych postaci wprowadzających reformę edukacji w Polsce. W 1991 roku prof. Łybacka wystosowała specjalny list do wszystkich szkół w Polsce, w którym zapowiedziała wprowadzenie egzaminu ósmoklasisty.

Egzamin ósmok

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kto wymyślił egzamin ósmoklasisty

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Masaż Kobido, czyli stary sposób na piękno

Masaż Kobido, czyli stary sposób na piękno

Wszelkie rodzaju terapie zabiegowe już od dłuższego czasu na stałe wpisują się do katalogu najczęściej wybieranych usług, zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety. Chęć

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.