Wszelkie rodzaju terapie zabiegowe już od dłuższego czasu na stałe wpisują się do katalogu najczęściej wybieranych usług, zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety. Chęć poprawy wyglądu swojej cery (a także związanego z nim naszego samopoczucia) coraz częściej skłania nas do regularnych wizyt w salonach urody czy gabinetach masażu. O ile stosowanie polecanych przez specjalistów środków do pielęgnacji twarzy stanowi dla wielu z nas rutynę, tak wciąż niewiele wiemy o technikach masażu, dających równie wymarzony efekt. Czy istnieje zabieg, który skutecznie poprawi kondycję naszej skóry i pomoże nam wyglądać i jednocześnie czuć się lepiej?

Japoński sposób na wieczną młodość

Masaż Kobido, znany również jako „lifting bez skalpela” już w 15 wieku cieszył się uznaniem wśród japońskiej cesarzowej, który zleciła zaprojektowanie zabiegu dostosowanego specjalnie dla siebie. Pierwotnym jego przeznaczeniem było podkreślenie niezwykłej urody monarchini. Dziś metoda Kobido posiada szereg zastosowań w dziedzinie zdrowia i urody naszej twarzy – pomaga wygładzić zmarszczki, a także spowolnić proces starzenia się skóry. Ponadto oczyszcza skórę, poprawia jej regenerację, oraz pomaga zmniejszyć napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy, co finalnie pomaga w walce z bólem w tamtych okolicach. Wywodząca się z japońskich technik masażu metoda „szybkich rąk” polega na szybkim drżeniu dłoni i palców, które stymulują nerwy twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu. Całość finalnie regeneruje bilans energetyczny ciała, co pomaga nam się zrelaksować i zregenerować. Co należy zrobić aby poznać korzyści płynące z masażu Kobido?

7 kroków do lepszego samopoczucia

Po przeprowadzeniu pierwszej rozmowy ze specjalistą i przedstawieniu swoich oczekiwań, jesteśmy gotowi do  masażu. Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem zabiegu jest dokładne usunięcie zanieczyszczeń z naszej twarzy. Konieczny zatem będzie demakijaż i oczyszczenie skóry. Gdy to nastąpi masażysta zaczyna zabieg, a jego początkiem będzie tzw. masaż tkanek głębokich. Powolne masowanie twarzy, szyi i karku skutecznie wpłynie na rozluźnienie głębszych warstw mięśni i powięzi.

Po uzyskaniu odpowiedniego efektu masażysta przechodzi do kolejnego kroku, którym będzie zastosowanie technik masażu indywidualnie dopasowanych do naszych potrzeb. W zależności czy pacjent zgłosił się z problemem natury estetycznej czy bólowej, technika masażu dopasowywania jest indywidualnie, wszystko po to by uzyskać największą satysfakcję z usługi. Po uzyskaniu odpowiedniego efektu zadaniem masażysty jest wprowadzenie pacjenta w głęboki relaks i odprężenie. Delikatne techniki masażu wyciszają układ nerwowy i pozwalają „odpłynąć”, aby terapeuta mógł przejść do kolejnego kroku i zająć się naszymi węzłami chłonnymi.

Metoda zwana „drenażem limfatycznym” pomaga pozbyć się nadmiernej ilości limfy z organizmu, co przyczynia się do usunięcia obrzęków i opuchnięć. Po koniec zabiegu nasza skóra poddawana jest liftingowi i akupresurze. Lifting polega na szczypaniu i wibracji skóry, co pobudza odżywianie tkanek i poprawia jej wygląd. Akupresura natomiast to uciskanie wybranych miejsc, co pomaga wyciszyć się pacjentowi i dogłębnie zrelaksować się pacjentowi. Całość masażu Kobido zamyka się w tych 7 prostych krokach. Te kilkadziesiąt minut pomoże zrelaksować się zarówno nam jak i skórze naszej twarzy.

Masaż Kobido – czy warto?

Techniki terapeutyczne wywodzące się z krajów azjatyckich pewnie jeszcze nie raz nas zaskoczą. W dobie szeroko rozwijającego się sektora usług, szczególnie w branży welness, z pewnością każdy z znajdzie coś dla siebie. Nie trudno jednak zgodzić się z opinią, że masaże są jedną z najczęściej wybieranych pozycji. Mogą za tym przemawiać aspekty cenowe jak i jakościowe. A co masażem Kobido? Ten bezdyskusyjnie pomaga się zrelaksować i wyciszyć, a co więcej znacząco poprawia nasz wygląd i samopoczucie. Grzechem było by nie sprawdzić, prawda?

Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.