Jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów kosmetycznych, przywraca witalność, gładkość i sprężystość skóry, delikatnie złuszczając naskórek – mowa oczywiście o mikrodermabrazji, która dzięki swojej uniwersalności znajduje zastosowanie w walce z niedoskonałościami skóry. Kiedy warto wybrać ten zabieg, i na czym dokładnie polega?
Spis Treści
Mikrodermabrazja – na czym polega, i jak przebiega?
Ten mało inwazyjny zabieg kosmetyczny jest bardzo skuteczny, i pozwala walczyć nie tylko z zaskórnikami, przebarwieniami, trądzikiem, ale również pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Od strony praktycznej, zabieg polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka z użyciem kryształków diamentu, korundu bądź strumienia wody. Zabieg można podzielić na dwie części – pierwszą z nich jest przygotowanie i dogłębne oczyszczenie skóry z potu, sebum oraz kurzu za pomocą odpowiednich kosmetyków, a drugą fazą jest użycie specjalnej głowicy próżniowej, za pomocą której usuwany jest złuszczany naskórek. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, i stanowi jeden z najefektywniejszych i nieinwazyjnych sposobów na odżywienie, oczyszczenie i regenerację skóry.
Kiedy warto wybrać ten zabieg?
Mikrodermabrazja jest polecana dla wszystkich typów skóry, dla osób w różnym przedziale wiekowym. Nie jest jednak tajemnicą, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, dlatego też taki zabieg będzie doskonałym dopełnieniem codziennej pielęgnacji i oczyszczania w warunkach domowych. Niemniej jednak wybór mikrodermabrazji będzie również dobry w przypadku walki z postępującym starzeniem się skóry, pierwszymi zmarszczkami mimicznymi, zaskórnikami, ale i rozstępami na całym ciele.
Mikrodermabrazja jest rodzajem peelingu skóry, więc tak przygotowana skóra o wiele lepiej przyjmie składniki odżywcze zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych, a tym samym zwiększa ich skuteczność. Ten rodzaj zabiegu jest na tyle uniwersalny, że pomaga w wielu przypadłościach natury estetycznej, i zdecydowanie warto wykonać go raz na jakiś czas, średnio zaleca się wykonać serię 3 zabiegów 2 razy w roku. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale najlepiej jest zdecydować się na co najmniej 6 wizyt rozłożonych w czasie – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz zaleceń specjalisty.
Jaki rodzaj dermabrazji będzie najlepszy?
Tak jak już wspomniano wcześniej, rozróżnia się obecnie cztery główne rodzaje mikrodermabrazji, i jest to: mikrodermabrazja korundowa, diamentowa, oksybrazja oraz hydrabrazja, czyli zabieg z użyciem wody pod odpowiednim ciśnieniem. Te zabiegi są zalecane do poszczególnych przypadłości natury estetycznej, np. mikrodermabrazja korundowa będzie świetna do walki z cellulitem, diamentowa natomiast zmniejszy pory, oczyści skórę i wyrówna koloryt. Dobór zabiegu i jego rodzaju warto pozostawić w rękach specjalisty, do którego się wybierzemy – fachowa wiedza i doświadczenie pozwoli zaproponować najbardziej optymalne i korzystne dla nas rozwiązanie.
Ile kosztuje mikrodermabrazja?
Cena takiej usługi zależna jest od powierzchni, na której wykonany będzie zabieg, a także indywidualnego cennika danego specjalisty, jednak najczęściej koszt oscyluje w granicach 350-600 zł za jedną sesję. Korzystnym finansowo rozwiązaniem jest np. wykupienie pakietu kilku zabiegów, ponieważ wtedy wiele salonów kosmetycznych oferuje sporą zniżkę. Cena nie powinna jednak być naszym głównym wyznacznikiem – za to opinie klientów, zaawansowana technologia wykorzystywana przy zabiegach oraz kwalifikacje specjalistów już jak najbardziej!
Autor artykułu Współautorem publikacji jest hotel Grand Chotowa – Resort SPA stworzony do wypoczynku, usług dla biznesu oraz wesel. |