Jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów kosmetycznych, przywraca witalność, gładkość i sprężystość skóry, delikatnie złuszczając naskórek – mowa oczywiście o mikrodermabrazji, która dzięki swojej uniwersalności znajduje zastosowanie w walce z niedoskonałościami skóry. Kiedy warto wybrać ten zabieg, i na czym dokładnie polega?

Mikrodermabrazja – na czym polega, i jak przebiega?

Ten mało inwazyjny zabieg kosmetyczny jest bardzo skuteczny, i pozwala walczyć nie tylko z zaskórnikami, przebarwieniami, trądzikiem, ale również pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Od strony praktycznej, zabieg polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka z użyciem kryształków diamentu, korundu bądź strumienia wody. Zabieg można podzielić na dwie części – pierwszą z nich jest przygotowanie i dogłębne oczyszczenie skóry z potu, sebum oraz kurzu za pomocą odpowiednich kosmetyków, a drugą fazą jest użycie specjalnej głowicy próżniowej, za pomocą której usuwany jest złuszczany naskórek. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, i stanowi jeden z najefektywniejszych i nieinwazyjnych sposobów na odżywienie, oczyszczenie i regenerację skóry.

Kiedy warto wybrać ten zabieg?

Mikrodermabrazja jest polecana dla wszystkich typów skóry, dla osób w różnym przedziale wiekowym. Nie jest jednak tajemnicą, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, dlatego też taki zabieg będzie doskonałym dopełnieniem codziennej pielęgnacji i oczyszczania w warunkach domowych. Niemniej jednak wybór mikrodermabrazji będzie również dobry w przypadku walki z postępującym starzeniem się skóry, pierwszymi zmarszczkami mimicznymi, zaskórnikami, ale i rozstępami na całym ciele.

Mikrodermabrazja jest rodzajem peelingu skóry, więc tak przygotowana skóra o wiele lepiej przyjmie składniki odżywcze zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych, a tym samym zwiększa ich skuteczność. Ten rodzaj zabiegu jest na tyle uniwersalny, że pomaga w wielu przypadłościach natury estetycznej, i zdecydowanie warto wykonać go raz na jakiś czas, średnio zaleca się wykonać serię 3 zabiegów 2 razy w roku. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale najlepiej jest zdecydować się na co najmniej 6 wizyt rozłożonych w czasie – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz zaleceń specjalisty.

Jaki rodzaj dermabrazji będzie najlepszy?

Tak jak już wspomniano wcześniej, rozróżnia się obecnie cztery główne rodzaje mikrodermabrazji, i jest to: mikrodermabrazja korundowa, diamentowa, oksybrazja oraz hydrabrazja, czyli zabieg z użyciem wody pod odpowiednim ciśnieniem. Te zabiegi są zalecane do poszczególnych przypadłości natury estetycznej, np. mikrodermabrazja korundowa będzie świetna do walki z cellulitem, diamentowa natomiast zmniejszy pory, oczyści skórę i wyrówna koloryt. Dobór zabiegu i jego rodzaju warto pozostawić w rękach specjalisty, do którego się wybierzemy – fachowa wiedza i doświadczenie pozwoli zaproponować najbardziej optymalne i korzystne dla nas rozwiązanie.

Ile kosztuje mikrodermabrazja?

Cena takiej usługi zależna jest od powierzchni, na której wykonany będzie zabieg, a także indywidualnego cennika danego specjalisty, jednak najczęściej koszt oscyluje w granicach 350-600 zł za jedną sesję. Korzystnym finansowo rozwiązaniem jest np. wykupienie pakietu kilku zabiegów, ponieważ wtedy wiele salonów kosmetycznych oferuje sporą zniżkę. Cena nie powinna jednak być naszym głównym wyznacznikiem – za to opinie klientów, zaawansowana technologia wykorzystywana przy zabiegach oraz kwalifikacje specjalistów już jak najbardziej!

Autor artykułu
Współautorem publikacji jest hotel Grand Chotowa – Resort SPA stworzony do wypoczynku, usług dla biznesu oraz wesel.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Masaż Kobido, czyli stary sposób na piękno

Masaż Kobido, czyli stary sposób na piękno

Wszelkie rodzaju terapie zabiegowe już od dłuższego czasu na stałe wpisują się do katalogu najczęściej wybieranych usług, zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety. Chęć

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.